VA Home
A.net/VA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Nike Spring Invitational
May 5th 2012 Reston, Virginia, United States
Report
Block
2 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2009 May 3rd
Results
News
2012
1
1
2011
1
1
2010
1
1
2009
1
1
Media for 2009
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2009 Results - Nike Spring Invitational
Jun 5th 2009, 12:23am
Attending groups
RunnerSpace.com/HighSchool
Lake Braddock Secondary School Track & Field and Cross Country - Burke, Virginia
Loudoun County High Track & Field and Cross Country - Leesburg, Virginia
RunnerSpace.com/MD
Midlothian High Track & Field and Cross Country - Midlothian, Virginia
Robinson Secondary Track & Field and Cross Country - Fairfax, Virginia
South Lakes High Track & Field and Cross Country - Reston, Virginia
Thomas Jefferson High Track & Field and Cross Country - Alexandria, Virginia
Washington Lee High Track & Field and Cross Country - Arlington, Virginia
Dematha Catholic High School Track & Field and Cross Country - Hyattsville, Maryland
West Springfield High Track & Field and Cross Country - Springfield, Virginia
Quince Orchard High Track & Field and Cross Country - Gaithersburg, Maryland
Westfield High Track & Field and Cross Country - Chantilly, Virginia
Chantilly High Track & Field and Cross Country - Chantilly, Virginia
George C Marshall
Edison High Track & Field and Cross Country - Alexandria, Virginia
RunnerSpace.com/VA
Invited groups
2009
Nike Spring Invitational
2009 Results - Nike Spring Invitational
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Jun 5th 2009, 12:23am
Nike Spring Invitational
May 3, 2009 to May 2, 2009
Reston, VA, US
« Filter Results by Team: »
Chantilly
DeMatha Catholic
George C Marshall
James Robinson Secondary
Lake Braddock Secondary
Loudoun County
Midlothian
Quince Orchard
South Lakes
Thomas A Edison
Thomas Jefferson S&T
Washington-Lee
West Springfield
Westfield
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
110h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
100h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brown, Vince
12
South Lakes
10.94
nwi
7
2
Hawkins, Travis
12
Quince Orchard
11.16
nwi
7
3
Tucker, Domincio
12
Thomas A Edison
11.46
nwi
7
4
Corbitt, Robert
DeMatha Catholic
11.48
nwi
6
5
Meriwether, Michae
DeMatha Catholic
11.48
nwi
7
6
Lewis, Bobby
11
South Lakes
11.58
nwi
7
7
Joseph, Jamal
DeMatha Catholic
11.63
nwi
5
8
Price, Brandon
12
South Lakes
11.66
nwi
6
8
Epps, Donnell
12
Thomas A Edison
11.66
nwi
7
10
Rashid, SY
11
Thomas Jefferson
11.67
nwi
6
11
Grant, Leslie
12
Westfield
11.71
nwi
4
12
Mincy, Daquan
11
Quince Orchard
11.88
nwi
4
13
Price, Sean
10
South Lakes
11.90
nwi
5
14
Mitchell, Julian
12
Thomas A Edison
11.90
nwi
5
15
Wyngarden, Michael
10
Loudoun County
11.92
nwi
3
16
Joseph, Brian
10
Midlothian
11.92
nwi
3
17
Tran, Son
11
Chantilly
11.94
nwi
5
18
Cooper, Tarikh
11
Thomas A Edison
11.97
nwi
6
19
Yang, Seungmo
11
Westfield
11.99
nwi
5
20
Saint-Pruex, Natha
12
West Springfield
12.03
nwi
4
21
Goodwin, Jordan
10
James Robinson S
12.04
nwi
2
22
Hawkins, Roger
11
Quince Orchard
12.11
nwi
6
23
Reilly, Joe
12
Thomas Jefferson
12.13
nwi
2
24
Pace, Torrian
12
Chantilly
12.16
nwi
4
25
Yesuf, Adam
10
Loudoun County
12.16
nwi
5
26
Craft, Carl
10
Westfield
12.23
nwi
2
27
Sboto, Matt
10
James Robinson S
12.30
nwi
4
28
Barnes, Geoffrey
09
George C Marshal
12.33
nwi
2
29
Clark, Anthony
12
Lake Braddock Se
12.38
nwi
3
30
Rasheed, Mustafa
11
Chantilly
12.41
nwi
2
31
Dennis, Troy
9
Westfield
12.45
nwi
1
32
Rennert, Jordon
10
George C Marshal
12.89
nwi
1
33
Harris, David
10
Lake Braddock Se
13.13
nwi
3
34
Parodi, Cesar
11
George C Marshal
13.43
nwi
1
Mens 100m Frosh
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Haywood, Devin
09
Quince Orchard
11.65
nwi
6
2
McPhearson, Joshua
DeMatha Catholic
11.75
nwi
6
3
Gilmore, Corey
9
South Lakes
11.87
nwi
6
4
Freeman, Purcell
DeMatha Catholic
12.01
nwi
6
5
Everett, Jeremiah
DeMatha Catholic
12.11
nwi
5
6
Murphy IV, Edward
9
Loudoun County
12.22
nwi
5
7
McDuffy, Arthur
9
Chantilly
12.28
nwi
3
8
Borhauer, Ansel
9
James Robinson S
12.30
nwi
6
9
Lewis, Darius
09
Quince Orchard
12.32
nwi
5
10
Johnson, Eden
9
Loudoun County
12.34
nwi
4
11
Daugherty, Sean
9
Lake Braddock Se
12.43
nwi
4
12
Fosu, Adonis
9
Lake Braddock Se
12.47
nwi
4
13
Angara, Ian
9
South Lakes
12.51
nwi
5
14
Fitts, Dionte
9
Loudoun County
12.62
nwi
4
15
Bates, Samuel
9
Chantilly
12.63
nwi
4
16
Clark, Dylan
9
South Lakes
12.67
nwi
5
17
Jacob, Michael
9
Chantilly
12.68
nwi
2
18
Little, Justin
9
Westfield
12.69
nwi
3
19
Dickerson, Tony
9
South Lakes
12.83
nwi
3
20
Kraus, Brian
9
South Lakes
12.84
nwi
3
21
Brinson, Brian
9
South Lakes
12.89
nwi
4
22
Um, Justin
9
Lake Braddock Se
12.98
nwi
3
23
Metcalf, Connor
9
South Lakes
13.09
nwi
3
24
Leslie, Darnell
09
Quince Orchard
13.21
nwi
6
25
Lee, Dominic
9
Westfield
13.42
nwi
2
26
Gibreel, Ahmed
9
South Lakes
13.53
nwi
5
27
Gracia, Jonathan
12
George C Marshal
13.77
nwi
2
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brown, Vince
12
South Lakes
22.08
nwi
7
2
Hawkins, Travis
12
Quince Orchard
22.78
nwi
7
3
Corbitt, Robert
DeMatha Catholic
22.99
nwi
7
4
Gonzalez, Cory
11
West Springfield
23.12
nwi
7
5
Lehman, Jordan
11
Westfield
23.15
nwi
7
6
Ro, John
11
James Robinson S
23.16
nwi
7
7
Rashid, SY
11
Thomas Jefferson
23.23
nwi
6
8
Lomax, Jordan
DeMatha Catholic
23.25
nwi
6
9
McPhearson, Jeremi
DeMatha Catholic
23.65
nwi
4
10
Davis, Matthew
12
Westfield
23.66
nwi
6
11
Joseph, Jamal
DeMatha Catholic
23.66
nwi
6
12
Price, Brandon
12
South Lakes
23.71
nwi
5
13
Butler, Will
12
Midlothian
23.74
nwi
5
14
Cooper, Tarikh
11
Thomas A Edison
24.01
nwi
3
15
Sun, Curtis
12
Chantilly
24.15
nwi
2
16
Price, Sean
10
South Lakes
24.19
nwi
4
17
Parham, Niles
11
South Lakes
24.22
nwi
3
18
Hart, Jamison
10
Thomas A Edison
24.22
nwi
6
19
Yang, Seungmo
11
Westfield
24.23
nwi
6
20
Grant, Leslie
12
Westfield
24.23
nwi
1
21
Joseph, Brian
10
Midlothian
24.26
nwi
4
22
Reilly, Joe
12
Thomas Jefferson
24.31
nwi
1
23
McGough, Taylor
11
Westfield
24.39
nwi
2
24
Tran, Son
11
Chantilly
24.41
nwi
5
25
Mincy, Daquan
11
Quince Orchard
24.44
nwi
3
26
Otieno, Kennedy
11
Quince Orchard
24.58
nwi
2
27
Barnes, Geoffrey
09
George C Marshal
24.59
nwi
3
28
Gibson, Colin
10
Loudoun County
24.64
nwi
1
29
Yesuf, Adam
10
Loudoun County
24.86
nwi
2
30
Taliaferro, T J
10
Midlothian
24.95
nwi
4
31
Wyngarden, Michael
10
Loudoun County
25.30
nwi
2
32
Barth, Nathan
11
West Springfield
25.39
nwi
3
33
Bui, Daniel
09
George C Marshal
25.60
nwi
1
34
Hossain, Mo
12
Chantilly
25.83
nwi
1
35
Rennert, Jordon
10
George C Marshal
26.87
nwi
1
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kellogg, William
DeMatha Catholic
50.45
6
2
Tucker, Domincio
12
Thomas A Edison
51.25
6
3
Walker, Christophe
DeMatha Catholic
51.28
6
4
Ammons, Brandon
DeMatha Catholic
51.92
5
5
Lehman, Jordan
11
Westfield
52.17
5
6
Donahue, Colin
12
Thomas Jefferson
52.81
6
7
Ro, John
11
James Robinson S
52.83
6
8
Hanger, Jacob
12
Thomas Jefferson
52.92
6
9
Gilmore, Corey
9
South Lakes
53.14
4
10
Cantrell, Kyle
12
Chantilly
53.27
4
11
McGough, Taylor
11
Westfield
53.55
5
12
McConnell, Martinu
9
Loudoun County
53.99
2
13
Schuler, Aleks
12
James Robinson S
54.03
4
14
Angara, Ian
9
South Lakes
54.15
3
15
Yasin, Mohamed
11
South Lakes
54.40
4
16
Allen, Michael
10
Westfield
54.55
4
17
Clark, Anthony
12
Lake Braddock Se
54.59
5
18
McGrath, James
11
Loudoun County
54.86
3
19
Trikakis, Joshua
12
Chantilly
54.87
1
20
Johnson, Eden
9
Loudoun County
54.89
1
21
McCartin, Daniel
11
West Springfield
54.94
2
22
Bellamy, Jason
11
Quince Orchard
54.98
3
23
Pennie, Jackson
11
Thomas A Edison
55.18
2
24
Faulkner, Scooter
10
West Springfield
55.58
3
25
Osen, Ben
11
Midlothian
55.67
3
26
Weaver, Stone
10
Midlothian
56.06
2
27
Hall, Austin
12
West Springfield
56.16
5
28
Abaku, Izeubije
10
Quince Orchard
56.61
4
29
Goodwin, Jordan
10
James Robinson S
56.93
2
30
Rasheed, Mustafa
11
Chantilly
57.23
1
31
Markuszewski, Mich
11
George C Marshal
59.35
1
32
Parodi, Cesar
11
George C Marshal
1:02.04
1
33
Gracia, Jonathan
12
George C Marshal
1:03.98
1
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Degfae, Tihut
12
Thomas A Edison
1:54.30
1
2
Degfae, Leoule
12
Thomas A Edison
1:54.81
1
3
Bartholomew, Wayne
12
Quince Orchard
1:57.40
1
4
Galvin, Timmy
12
Thomas Jefferson
1:59.05
1
5
Gaither, Thomas
DeMatha Catholic
2:00.70
1
6
Berman, Jared
12
James Robinson S
2:01.79
1
7
Sickenberger, Will
10
South Lakes
2:02.89
1
8
Malley, Luke
12
Washington-Lee
2:02.98
1
9
Ajayi, Jeff
DeMatha Catholic
2:03.56
1
10
Berlin, Andrew
12
Midlothian
2:04.88
1
11
Vohra, Amit
11
Thomas A Edison
2:04.90
1
12
Gates, Logan
12
Thomas Jefferson
2:04.98
1
13
Joseph, Matthew
12
Loudoun County
2:05.15
1
14
Tran, Tim
10
Thomas Jefferson
2:06.54
1
15
Broussard, Kevin
12
Quince Orchard
2:06.61
1
16
Anderson, Issac
12
Thomas A Edison
2:07.46
1
17
Williams, Sean
11
South Lakes
2:07.54
1
18
Gonzales, Jared
12
James Robinson S
2:07.62
1
19
Holmes, Teddy
11
Thomas A Edison
2:07.95
1
20
Sands, Daniel
11
Lake Braddock Se
2:08.61
1
21
Moore, John
12
Midlothian
2:09.12
1
22
Hauptman, James
11
Loudoun County
2:09.21
1
23
Feehan, Justin
12
Westfield
2:09.22
1
24
Muir, Kevin
10
South Lakes
2:09.65
1
25
Macudzinski, Adam
12
Loudoun County
2:10.47
1
26
Thomas, Adam
12
Westfield
2:10.83
1
27
Peeples, Regis
12
Washington-Lee
2:11.21
1
28
Mitchell, Eric
11
Westfield
2:12.07
1
29
Sward, Niko
10
West Springfield
2:12.35
1
30
Dockins, Harold
11
Chantilly
2:13.68
1
31
Silver, Taylor
12
West Springfield
2:13.69
1
32
Polandick, Ben
12
Chantilly
2:14.88
1
33
Phan, Duy-Bao
10
Lake Braddock Se
2:15.02
1
34
Ritter, Gabriel
11
George C Marshal
2:15.91
1
35
Norton, Alexander
11
George C Marshal
2:16.22
1
36
Lenski, Craig
10
Chantilly
2:18.18
1
37
McNamara, Thomas
11
Quince Orchard
2:18.39
1
Mens 800m Frosh
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Johnson, Onyx
DeMatha Catholic
2:05.86
1
2
Grundahl, Morten
9
South Lakes
2:06.68
1
3
Grundahl, Jacob
9
South Lakes
2:09.90
1
4
Laratta, Evan
09
Quince Orchard
2:10.48
1
5
Robinson-McCory, J
DeMatha Catholic
2:14.20
1
6
Ricker, Jordan
9
Washington-Lee
2:14.27
1
7
Baskin, Will
9
Lake Braddock Se
2:14.47
1
8
Maquera, Mike
9
West Springfield
2:18.48
1
9
Schecter, Devin
9
Loudoun County
2:18.73
1
10
Greenwood, Will
9
Lake Braddock Se
2:19.35
1
11
Knopp, Michael
9
Thomas A Edison
2:20.11
1
12
Cohen, Brad
9
South Lakes
2:20.30
1
13
Eigler-Harding, Lu
9
Washington-Lee
2:20.69
1
14
Hirka, Logan
12
George C Marshal
2:20.70
1
15
Gambogi, Matt
9
Loudoun County
2:20.72
1
16
McAlister, Jack
9
Thomas A Edison
2:21.58
1
17
Mitchell, Steven
9
Westfield
2:22.19
1
18
Tapen, Thomas
09
Thomas Jefferson
2:22.41
1
19
Chen, Alex
09
Thomas Jefferson
2:22.43
1
20
Boku, Daniel
9
Thomas A Edison
2:23.93
1
21
Danyliw, Edward
09
Thomas Jefferson
2:24.63
1
22
Baron, Matt
09
Thomas Jefferson
2:28.64
1
23
Borten, Michael
09
Quince Orchard
2:30.71
1
24
Booker, Zachary
9
Chantilly
2:31.71
1
25
Moores, Alex
09
Quince Orchard
2:32.41
1
26
Ludwig, Austin
9
Westfield
2:36.94
1
27
Barrett, Sean
12
George C Marshal
2:49.91
1
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tobin, Daniel
12
West Springfield
4:20.81
1
2
Berman, Jared
12
James Robinson S
4:21.03
1
3
Burleigh, Brayden
10
Midlothian
4:22.51
1
4
Bartholomew, Wayne
12
Quince Orchard
4:23.73
1
5
Puffett, Cory
DeMatha Catholic
4:26.26
1
6
Foley, Christopher
11
Chantilly
4:28.04
1
7
Joseph, Matthew
12
Loudoun County
4:34.63
1
8
Phillips, Jonathon
10
Thomas Jefferson
4:35.94
1
9
Canatsey, Jack
12
Westfield
4:36.65
1
10
Bever, Wilson
12
Chantilly
4:37.55
1
11
Sohl, Luke
10
Lake Braddock Se
4:37.59
1
12
Dolan, Joe
12
West Springfield
4:38.16
1
13
Cumpian, Matthew
11
Chantilly
4:40.45
1
14
Flanagan, Eric
12
James Robinson S
4:40.71
1
15
SanMiguel, Steve
11
Washington-Lee
4:42.18
1
16
Murray, Kyle
10
Midlothian
4:42.41
1
17
Wu, James
11
Thomas Jefferson
4:43.72
1
18
Schissler, Mark
12
West Springfield
4:44.25
1
19
Spaulding, Conor
10
Quince Orchard
4:45.77
1
20
Zaboji, Steven
11
South Lakes
4:49.11
1
21
Muir, Kevin
10
South Lakes
4:50.51
1
22
Laratta, Evan
09
Quince Orchard
4:50.99
1
23
Stein, Joel
12
Thomas Jefferson
4:51.10
1
24
Johnson, Onyx
DeMatha Catholic
4:52.82
1
25
Bulir, David
10
Thomas A Edison
4:53.83
1
26
Reinhold, Andrew
10
South Lakes
4:53.84
1
27
Valverde, David
10
Westfield
4:54.29
1
28
Dow, Kyle
9
Midlothian
4:55.32
1
29
Norton, Alexander
11
George C Marshal
4:56.57
1
30
Frazier, Stephen
10
Loudoun County
4:57.70
1
31
Johnson, Ben
10
James Robinson S
4:57.94
1
32
Ricker, Jordan
9
Washington-Lee
4:58.42
1
33
Gambogi, Matt
9
Loudoun County
5:08.02
1
34
Roache, David
10
South Lakes
5:08.46
1
35
Ritter, Gabriel
11
George C Marshal
5:11.59
1
36
Bielen, Matt
Westfield
5:12.97
1
37
Robinson-McCory, J
DeMatha Catholic
5:26.07
1
38
Scavuzzo, Domenic
11
George C Marshal
5:26.83
1
39
Rosner, Maxwell
9
South Lakes
5:42.94
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Puffett, Cory
DeMatha Catholic
9:38.95
1
2
Witko, Alex
12
Thomas Jefferson
9:50.81
1
3
Clark, Alex
11
Lake Braddock Se
9:53.85
1
4
Rubenking, Sam
10
Lake Braddock Se
9:57.51
1
5
Taylor, Colin
10
West Springfield
9:57.65
1
6
Reed, Nick
10
James Robinson S
9:58.41
1
7
Flanagan, Eric
12
James Robinson S
10:05.38
1
8
Dreo, Max
12
Thomas Jefferson
10:06.13
1
9
Guarnaccia, Nichol
10
South Lakes
10:07.81
1
10
Curtin, Tommy
9
Loudoun County
10:10.25
1
11
Munevar, Gerardo
10
Thomas A Edison
10:13.30
1
12
Roberts, Patrick
12
Chantilly
10:15.30
1
13
Locke, John
11
West Springfield
10:25.06
1
14
Lyford, Christophe
11
Loudoun County
10:29.81
1
15
Manaker, William
11
Thomas Jefferson
10:31.72
1
16
Gerner, Joseph
11
George C Marshal
10:32.64
1
17
Steinhilber, Will
10
Westfield
10:33.33
1
18
McGrail, Brian
11
Washington-Lee
10:34.06
1
19
Rangel, Alex
11
Thomas A Edison
10:45.38
1
20
Erbe, Ryan
12
West Springfield
10:46.71
1
21
Hirka, Logan
12
George C Marshal
10:47.88
1
22
DeRobertis, Nick
11
Westfield
10:51.28
1
23
Zerby, Andrew
11
Quince Orchard
10:52.27
1
24
Brewer, John
DeMatha Catholic
10:56.20
1
25
Grundahl, Jacob
9
South Lakes
10:59.47
1
26
Ford, Connor
DeMatha Catholic
11:00.78
1
27
Danoff, Corey
11
Quince Orchard
11:03.36
1
28
Frejo, Morgan
10
Westfield
11:13.29
1
29
Borten, Michael
09
Quince Orchard
11:15.64
1
30
Scavuzzo, Domenic
11
George C Marshal
11:41.01
1
31
Aramburu, Christop
11
Chantilly
12:29.49
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Harrell, Michael
12
South Lakes
15.52
nwi
4
2
Jeter, Justin
11
Thomas A Edison
15.63
nwi
4
3
Bellamy, Julian
12
Westfield
15.70
nwi
4
4
Lomax, Jordan
DeMatha Catholic
16.13
nwi
3
5
Bailey, Fabian
12
James Robinson S
16.62
nwi
4
6
Bonadies, Anthony
12
Westfield
16.65
nwi
2
7
Fortes, Quintin
12
South Lakes
17.02
nwi
3
8
Chan, Matt
11
Thomas Jefferson
17.09
nwi
3
9
Bishop, Eric
10
Quince Orchard
17.42
nwi
2
10
Scholle, Joe
11
Thomas Jefferson
17.59
nwi
2
11
Mcweeny, Ryan
11
Chantilly
17.62
nwi
3
12
Bui, Daniel
09
George C Marshal
17.71
nwi
2
13
Ma, Andrew
10
West Springfield
18.14
nwi
3
14
Wang, Jonathan
12
Westfield
18.36
nwi
1
15
Whitaker, Jared
Chantilly
18.48
nwi
1
16
Arnold, Dedrick
10
Thomas A Edison
19.70
nwi
2
17
Acton, Eric
9
Loudoun County
19.75
nwi
1
18
Hernandez, Richie
10
Thomas Jefferson
19.82
nwi
1
19
Ichord, Kevin
10
Chantilly
20.72
nwi
2
20
Roberson, Andreas
DeMatha Catholic
21.31
nwi
4
21
Leslie, Darnell
09
Quince Orchard
23.46
nwi
1
22
Lewis, Darius
09
Quince Orchard
24.68
nwi
1
Mens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Grooms, Robert
12
Thomas A Edison
39.51
6
2
Harrell, Michael
12
South Lakes
40.06
6
3
Bailey, Fabian
12
James Robinson S
41.33
6
4
Bellamy, Julian
12
Westfield
41.36
6
5
Harris, Kendall
DeMatha Catholic
42.11
5
6
Mcweeny, Ryan
11
Chantilly
42.78
4
7
Jeter, Justin
11
Thomas A Edison
43.03
5
8
Drain, Armando
9
South Lakes
43.27
4
9
Bonadies, Anthony
12
Westfield
43.33
3
10
Ma, Andrew
10
West Springfield
43.81
4
11
Seo, Jung Wook
11
James Robinson S
43.81
5
12
Rachamadugu, Arvin
12
Thomas Jefferson
44.47
5
13
Ichord, Kevin
10
Chantilly
44.65
3
14
Bishop, Eric
10
Quince Orchard
44.90
4
15
Chan, Matt
11
Thomas Jefferson
45.06
3
16
Suljoti, Gary
Chantilly
45.39
2
17
Lewis, Darius
09
Quince Orchard
45.55
3
18
Bui, Daniel
09
George C Marshal
45.97
3
19
Lang, Kenny
09
Quince Orchard
46.85
2
20
Gravatt, Christian
10
George C Marshal
47.07
2
21
Arnold, Dedrick
10
Thomas A Edison
48.03
5
22
Acton, Eric
9
Loudoun County
48.23
2
23
Hernandez, Richie
10
Thomas Jefferson
49.45
1
24
Martello, Alexande
12
Westfield
50.29
1
25
Rodriguez, Andres
12
Westfield
52.87
1
--
Hart, Harrison
12
Thomas A Edison
DNF
4
Mens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Quince Orchard
43.75
2
2
Relay Team
DeMatha Catholic
43.75
2
3
Relay Team
South Lakes
43.88
2
4
Relay Team
James Robinson S
44.95
2
5
Relay Team
Thomas A Edison
45.18
2
7
Relay Team
Westfield
45.73
2
8
Relay Team
Chantilly
46.08
1
9
Relay Team
Loudoun County
46.74
1
10
Relay Team
Lake Braddock Se
49.71
1
6
Relay Team
Thomas Jefferson
9:05.44c
28
--
Relay Team
Midlothian
DQ
1
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Quince Orchard
3:31.67
2
3
Relay Team
West Springfield
3:36.60
2
4
Relay Team
South Lakes
3:37.03
1
5
Relay Team
Chantilly
3:37.31
1
6
Relay Team
Loudoun County
3:38.75
1
7
Relay Team
Lake Braddock Se
3:39.71
1
8
Relay Team
South Lakes
3:45.09
1
9
Relay Team
James Robinson S
3:45.09
2
2
Relay Team
Thomas Jefferson
1:03:32.04c
80
--
Relay Team
Thomas A Edison
DNF
2
--
Relay Team
DeMatha Catholic
DQ
2
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
DeMatha Catholic
8:18.30
1
2
Relay Team
Lake Braddock Se
8:25.83
1
3
Relay Team
Quince Orchard
8:46.29
1
5
Relay Team
West Springfield
8:50.20
1
6
Relay Team
Thomas A Edison
8:56.20
1
7
Relay Team
Chantilly
9:20.03
1
8
Relay Team
Westfield
9:25.03
1
4
Relay Team
Thomas Jefferson
48:49.14c
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brown, Marcus
12
Quince Orchard
52-09.00
(16.08m)
1
2
Newsome, Christian
12
Washington-Lee
44-06.00
(13.56m)
1
3
Esposito, Joseph
12
James Robinson S
44-02.00
(13.46m)
1
4
Velazquez, Edgar
12
Washington-Lee
43-07.00
(13.28m)
1
5
Barrett, Broderick
11
Loudoun County
42-10.00
(13.06m)
1
6
Pastre, Alec
11
Washington-Lee
42-07.00
(12.98m)
1
7
Falcetti, Alex
11
Westfield
39-02.50
(11.95m)
1
8
Ulickas, Evan
11
Westfield
38-10.00
(11.84m)
1
9
Diao, Lawrence
11
Thomas Jefferson
38-04.50
(11.70m)
1
10
Young, Jordan
11
Chantilly
37-08.00
(11.48m)
1
11
Fortes, Quintin
12
South Lakes
37-07.00
(11.46m)
1
12
Dutton, Rico
11
Chantilly
37-03.00
(11.35m)
1
13
Stickles, Zachary
11
Westfield
36-01.00
(11.00m)
1
14
Seo, Ju
11
James Robinson S
35-11.50
(10.96m)
1
15
Carter, Prince
12
Thomas A Edison
35-10.50
(10.93m)
1
16
Kent, David
11
Loudoun County
35-10.00
(10.92m)
1
17
Dahl, Eric
12
West Springfield
35-04.00
(10.77m)
1
18
Miranda, Michael
11
James Robinson S
35-03.00
(10.74m)
1
19
Day, Dillon
12
Quince Orchard
35-02.00
(10.72m)
1
20
Levin, Jon
11
Quince Orchard
34-07.00
(10.54m)
1
21
Anderson, John
11
Thomas Jefferson
33-04.00
(10.16m)
1
22
Savage, Steven
11
George C Marshal
32-07.50
(9.94m)
1
23
Tortella, John
11
George C Marshal
32-06.00
(9.91m)
1
24
Sanchez, Chris
11
Thomas A Edison
31-09.00
(9.68m)
1
25
Pace, Torrian
12
Chantilly
30-08.00
(9.35m)
1
26
Spencer, Kyle
12
Thomas A Edison
30-07.00
(9.32m)
1
27
Ramswell, Williams
South Lakes
29-07.00
(9.02m)
1
28
Kibler, Brandon
10
George C Marshal
28-10.00
(8.79m)
1
29
Williams, Justin
10
South Lakes
28-04.00
(8.64m)
1
30
Brinson, Brian
9
South Lakes
26-09.00
(8.15m)
1
31
Brionez, Javier
10
Lake Braddock Se
0.25m
(0'9.75)
1
Mens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fortes, Quintin
12
South Lakes
156-07.50
(47.74m)
1
2
Yesbeck, Nick
12
Midlothian
143-04
(43.69m)
1
3
Borten, Jeremy
12
Quince Orchard
124-06
(37.95m)
1
4
Young, Jordan
11
Chantilly
122-07.50
(37.38m)
1
5
Miranda, Michael
11
James Robinson S
122-05
(37.31m)
1
6
Anderson, John
11
Thomas Jefferson
116-02.50
(35.42m)
1
7
Stickles, Zachary
11
Westfield
114-10
(35.00m)
1
8
Machlan, Frank
10
Loudoun County
110-02.50
(33.59m)
1
9
Worfolk, James
12
Lake Braddock Se
108-06
(33.07m)
1
10
Bartyczak, Stephen
11
Loudoun County
108-00.50
(32.93m)
1
11
Herrera, RJ
11
Thomas A Edison
107-00
(32.61m)
1
12
Velazquez, Edgar
12
Washington-Lee
106-02
(32.36m)
1
13
Diao, Lawrence
11
Thomas Jefferson
105-01
(32.03m)
1
14
Falcetti, Alex
11
Westfield
104-03
(31.78m)
1
15
Pastre, Alec
11
Washington-Lee
102-03
(31.17m)
1
16
Minnick, Pat
10
Midlothian
101-10.50
(31.05m)
1
17
Savage, Steven
11
George C Marshal
101-09
(31.01m)
1
18
Day, Dillon
12
Quince Orchard
99-10
(30.43m)
1
19
Sharp, Conor
12
Washington-Lee
98-09
(30.10m)
1
20
Dahl, Eric
12
West Springfield
97-01
(29.59m)
1
21
Tortella, John
11
George C Marshal
94-06
(28.80m)
1
22
Kent, David
11
Loudoun County
93-09.50
(28.59m)
1
23
Ulickas, Evan
11
Westfield
93-08
(28.55m)
1
24
Dutton, Rico
11
Chantilly
92-05
(28.17m)
1
25
Spencer, Kyle
12
Thomas A Edison
92-03
(28.12m)
1
26
Pak, Samuel
10
George C Marshal
89-03
(27.20m)
1
27
Scholle, Joe
11
Thomas Jefferson
88-08
(27.03m)
1
28
Seo, Ju
11
James Robinson S
88-06
(26.97m)
1
29
Williams, Justin
10
South Lakes
85-01.50
(25.95m)
1
29
Han, Lance
12
Chantilly
85-01.50
(25.95m)
1
31
Brinson, Brian
9
South Lakes
75-09.50
(23.10m)
1
32
Zamora, Steven
10
Thomas A Edison
65-05
(19.94m)
1
33
Ramswell, Williams
South Lakes
63-04.50
(19.32m)
1
--
Agogbua, Justin
12
James Robinson S
ND
(--)
1
--
Brown, Marcus
12
Quince Orchard
ND
(--)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Harrell, Michael
12
South Lakes
6-02.00
(1.88m)
1
2
Gibson, Colin
10
Loudoun County
6-00.00
(1.83m)
1
3
Adedeji, Jacob
12
Quince Orchard
6-00.00
(1.83m)
1
4
Brown, Vince
12
South Lakes
5-10.00
(1.78m)
1
5
Price, Sean
10
South Lakes
5-10.00
(1.78m)
1
6
Morgan, Kaeron
12
Quince Orchard
5-06.00
(1.68m)
1
7
Bailey, Fabian
12
James Robinson S
5-06.00
(1.68m)
1
7
Gonzalez, Cory
11
West Springfield
5-06.00
(1.68m)
1
9
Sun, Curtis
12
Chantilly
5-06.00
(1.68m)
1
9
Gravatt, Christian
10
George C Marshal
5-06.00
(1.68m)
1
--
Shuping, Christoph
9
Chantilly
NH
(--)
1
--
Ricks, James
12
Chantilly
NH
(--)
1
--
Smith, Antwan
DeMatha Catholic
NH
(--)
1
--
Bui, Daniel
09
George C Marshal
NH
(--)
1
--
Jackson, Steven
10
Thomas Jefferson
NH
(--)
1
--
Barth, Nathan
11
West Springfield
NH
(--)
1
--
Bishop, Eric
10
Quince Orchard
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brown, Vince
12
South Lakes
20-08.75
(6.32m)
nwi
1
2
Bellamy, Julian
12
Westfield
20-06.50
(6.26m)
nwi
1
3
Adedeji, Jacob
12
Quince Orchard
19-10.50
(6.06m)
nwi
1
4
Grooms, Robert
12
Thomas A Edison
19-08.50
(6.01m)
nwi
1
5
Jeter, Justin
11
Thomas A Edison
19-06.50
(5.96m)
nwi
1
6
Rachamadugu, Arvin
12
Thomas Jefferson
19-03.25
(5.87m)
nwi
1
7
Hart, Harrison
12
Thomas A Edison
19-02.00
(5.84m)
nwi
1
8
Piper, Edmund
DeMatha Catholic
18-11.25
(5.77m)
nwi
1
9
Bailey, Fabian
12
James Robinson S
18-09.75
(5.73m)
nwi
1
10
Taliaferro, T J
10
Midlothian
18-09.25
(5.72m)
nwi
1
11
Epps, Donnell
12
Thomas A Edison
18-08.25
(5.70m)
nwi
1
12
Trikakis, Joshua
12
Chantilly
18-06.50
(5.65m)
nwi
1
13
Saint-Pruex, Natha
12
West Springfield
18-06.00
(5.64m)
nwi
1
14
McDuffy, Arthur
9
Chantilly
18-01.50
(5.52m)
nwi
1
15
Markwalter, Dan
12
Thomas Jefferson
18-01.00
(5.51m)
nwi
1
16
Fitts, Dionte
9
Loudoun County
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
17
Osen, Ben
11
Midlothian
17-08.00
(5.38m)
nwi
1
18
Ricks, James
12
Chantilly
17-05.25
(5.31m)
nwi
1
19
Sindhusake, JJ
12
James Robinson S
17-03.25
(5.26m)
nwi
1
20
Dickerson, Tony
9
South Lakes
17-02.25
(5.24m)
nwi
1
21
Gravatt, Christian
10
George C Marshal
16-10.50
(5.14m)
nwi
1
22
Anselmo, Chris
11
Quince Orchard
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
23
Little, Justin
9
Westfield
16-03.25
(4.96m)
nwi
1
24
Price, Brandon
12
South Lakes
16-01.50
(4.91m)
nwi
1
25
Bui, Daniel
09
George C Marshal
14-00.50
(4.28m)
nwi
1
--
Dakkouni, Amine
12
Quince Orchard
ND
(--)
nwi
1
--
Emerson, Alex
10
Westfield
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Epps, Donnell
12
Thomas A Edison
42-02.50
(12.87m)
nwi
1
2
Saint-Pruex, Natha
12
West Springfield
41-10.00
(12.75m)
nwi
1
3
Bellamy, Julian
12
Westfield
41-02.75
(12.57m)
nwi
1
4
Rachamadugu, Arvin
12
Thomas Jefferson
40-05.50
(12.33m)
nwi
1
5
Grooms, Robert
12
Thomas A Edison
40-05.00
(12.32m)
nwi
1
6
Bailey, Fabian
12
James Robinson S
40-04.50
(12.31m)
nwi
1
7
Hart, Harrison
12
Thomas A Edison
40-03.50
(12.28m)
nwi
1
8
McDuffy, Arthur
9
Chantilly
40-00.75
(12.21m)
nwi
1
9
Price, Sean
10
South Lakes
39-07.75
(12.08m)
nwi
1
10
Trikakis, Joshua
12
Chantilly
39-05.75
(12.03m)
nwi
1
11
Piper, Edmund
DeMatha Catholic
39-00.00
(11.89m)
nwi
1
12
Butler, Will
12
Midlothian
38-07.00
(11.76m)
nwi
1
13
Taliaferro, T J
10
Midlothian
38-04.50
(11.70m)
nwi
1
14
Sindhusake, JJ
12
James Robinson S
37-04.75
(11.40m)
nwi
1
15
Ricks, James
12
Chantilly
36-09.25
(11.21m)
nwi
1
15
Cai, ED
Thomas Jefferson
36-09.25
(11.21m)
nwi
1
17
Gibreel, Ahmed
9
South Lakes
35-09.50
(10.91m)
nwi
1
18
Anselmo, Chris
11
Quince Orchard
35-05.25
(10.80m)
nwi
1
19
Little, Justin
9
Westfield
35-03.75
(10.76m)
nwi
1
20
Leslie, Darnell
09
Quince Orchard
35-03.00
(10.74m)
nwi
1
21
Bishop, Eric
10
Quince Orchard
35-00.50
(10.68m)
nwi
1
22
Arnold, Dedrick
10
Thomas A Edison
33-05.50
(10.20m)
nwi
1
--
Bui, Daniel
09
George C Marshal
ND
(--)
nwi
1
--
Grant, Leslie
12
Westfield
ND
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hoogland, Matt
11
Lake Braddock Se
13-06.00
(4.11m)
1
2
Sun, Curtis
12
Chantilly
13-06.00
(4.11m)
1
3
Markwalter, Dan
12
Thomas Jefferson
13-00.00
(3.96m)
1
4
Cantrell, Kyle
12
Chantilly
13-00.00
(3.96m)
1
5
Trikakis, Joshua
12
Chantilly
12-06.00
(3.81m)
1
6
Wever, Corey
12
Westfield
12-00.00
(3.66m)
1
7
Lohr, Michael
10
James Robinson S
10-06.00
(3.20m)
1
7
Zukowsky, Andrew
12
Thomas Jefferson
10-06.00
(3.20m)
1
8
Roemer, Patrick
10
Thomas Jefferson
10-06.00
(3.20m)
1
10
Bryne, James
11
Thomas Jefferson
10-00.00
(3.05m)
1
10
Ro, John
11
James Robinson S
10-00.00
(3.05m)
1
10
Merrill, Jeff
12
James Robinson S
10-00.00
(3.05m)
1
13
Krall, Alex
9
Westfield
9-06.00
(2.90m)
1
14
Daugherty, Sean
9
Lake Braddock Se
9-00.00
(2.74m)
1
14
Zaylah, Christophe
12
South Lakes
9-00.00
(2.74m)
1
14
Hall, Austin
12
West Springfield
9-00.00
(2.74m)
1
17
Crossett, James
11
Westfield
8-06.00
(2.59m)
1
17
Moores, Geoffrey
11
Quince Orchard
8-06.00
(2.59m)
1
--
Lehman, Jordan
11
Westfield
NH
(--)
1
--
Tubesing, John
11
Lake Braddock Se
NH
(--)
1
--
Tran, David
11
Thomas A Edison
NH
(--)
1
--
Menzel, Chris
11
Chantilly
NH
(--)
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wallace, Lachelle
12
South Lakes
12.42
nwi
7
2
Grant, Kimsue
12
Washington-Lee
12.74
nwi
7
3
Johnson, Brittany
10
George C Marshal
12.81
nwi
7
4
Manley, Genevieve
11
Chantilly
12.92
nwi
7
5
Roberts, Ericka
10
Lake Braddock Se
13.10
nwi
6
6
Coleman, Marsharik
9
Washington-Lee
13.20
nwi
7
7
Denham, Lauren
10
James Robinson S
13.37
nwi
7
8
Sims, Kendall
9
Midlothian
13.38
nwi
6
9
Woodson, Jazmin
10
Washington-Lee
13.41
nwi
5
10
Roberson, Elizabet
9
James Robinson S
13.50
nwi
6
11
Pascal, Danasia
10
Midlothian
13.60
nwi
4
12
Mitchell, Tiffany
10
Chantilly
13.62
nwi
6
13
Johnson, Ryan
12
Thomas Jefferson
13.64
nwi
5
14
Thomas, Khyra
9
Westfield
13.65
nwi
6
15
Wilkerson, Marjie
12
Quince Orchard
13.77
nwi
5
16
Jarrett, Tyeisha
11
Chantilly
13.78
nwi
6
17
Sheppard, Siedah
12
Westfield
13.79
nwi
4
18
Scolese, Lauren
10
West Springfield
13.80
nwi
5
19
Jackson, Timya
11
Westfield
13.90
nwi
4
20
Cash, Colleen
11
Midlothian
13.95
nwi
3
21
LeGrande, Ayrielle
12
Thomas A Edison
13.95
nwi
3
22
Dempsey, Katherine
10
James Robinson S
13.96
nwi
4
23
Thomas, Lindsay
11
Westfield
14.06
nwi
2
24
Phelan, Kait
10
West Springfield
14.09
nwi
5
25
Taylor, Kimise
11
Westfield
14.21
nwi
3
26
Laffosse, Lauren
11
Thomas Jefferson
14.22
nwi
5
27
Marshall, Chanel
10
Lake Braddock Se
14.30
nwi
2
28
Martin, Erin
11
Lake Braddock Se
14.36
nwi
4
29
Koroma, Alliyah
11
Quince Orchard
14.47
nwi
3
30
Turner, Kristen
11
West Springfield
14.50
nwi
3
31
Lensch, Keyla
10
Loudoun County
14.73
nwi
2
32
Tobias, Brittany
10
Loudoun County
14.75
nwi
4
33
Williams, Ashley
11
South Lakes
15.25
nwi
3
34
Foster, Devyn
09
Quince Orchard
15.44
nwi
2
35
Coates, Ashley
12
George C Marshal
15.46
nwi
1
36
Schulte, Emily
11
Westfield
15.49
nwi
2
37
Xiang, Dian
11
George C Marshal
16.39
nwi
1
Womens 100m Frosh
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Shields, McKenzie
09
Quince Orchard
13.49
nwi
5
2
Kulbaski, Molly
9
James Robinson S
13.58
nwi
5
3
Onyekwere, Cici
9
James Robinson S
13.61
nwi
4
4
Hudson, Imani
9
Lake Braddock Se
13.64
nwi
5
5
Moran, Abby
09
Quince Orchard
13.77
nwi
4
6
Tracy, Meghan
9
Loudoun County
13.87
nwi
3
7
Coleman, Naimah
9
South Lakes
13.94
nwi
4
8
Konecke, Jessica
09
Quince Orchard
13.99
nwi
3
9
Lynn, Heather
9
Westfield
14.00
nwi
4
10
Deegan, Kristin
9
James Robinson S
14.14
nwi
5
11
Morgan, Justice
9
Westfield
14.40
nwi
2
12
Ingraham, Kathryn
9
Chantilly
14.72
nwi
1
13
Nygard, Helene
12
George C Marshal
14.86
nwi
3
14
Barron, Kathy
9
Westfield
14.93
nwi
3
15
Hill, Olivia
9
South Lakes
15.12
nwi
3
16
Shanks, Kate
9
Thomas A Edison
15.27
nwi
2
17
Cisneros, Medina
9
Thomas A Edison
15.38
nwi
1
18
Haug, Sarah
9
Westfield
15.49
nwi
2
19
Welch, Madeline
9
Chantilly
15.70
nwi
1
20
Sahraei, Noushin
9
South Lakes
15.91
nwi
2
21
Chen, Elaine
Thomas Jefferson
15.97
nwi
2
22
Hodges, Abigail
12
George C Marshal
16.33
nwi
4
23
Laszakovits, Julia
12
George C Marshal
16.69
nwi
1
24
Hazlett, Victoria
9
South Lakes
16.83
nwi
1
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Brittany
10
George C Marshal
26.08
nwi
7
2
Grant, Kimsue
12
Washington-Lee
26.14
nwi
7
3
Manley, Genevieve
11
Chantilly
26.98
nwi
7
4
Roberts, Ericka
10
Lake Braddock Se
27.02
nwi
6
5
Roberson, Elizabet
9
James Robinson S
27.07
nwi
7
6
Fish, Melanie
12
West Springfield
27.27
nwi
7
7
Peal, Michelle
11
South Lakes
27.30
nwi
5
8
Coleman, Marsharik
9
Washington-Lee
27.43
nwi
6
10
Garrett, Bianca
12
Westfield
27.51
nwi
5
9
Kulbaski, Molly
9
James Robinson S
27.51
nwi
6
11
Sims, Kendall
9
Midlothian
27.52
nwi
5
12
Tupaj, Rebecca
10
Loudoun County
27.70
nwi
5
13
Lewis, Kara
12
West Springfield
27.92
nwi
6
14
Ullom, Nina
10
Chantilly
27.98
nwi
6
15
Thomas, Khyra
9
Westfield
28.03
nwi
3
16
Duvall, Toni
10
Thomas A Edison
28.15
nwi
5
17
Onyekwere, Cici
9
James Robinson S
28.17
nwi
7
18
Mitchell, Tiffany
10
Chantilly
28.30
nwi
3
19
Riddle, Sierra
11
Washington-Lee
28.41
nwi
4
20
LeGrande, Ayrielle
12
Thomas A Edison
28.42
nwi
4
21
Shields, McKenzie
09
Quince Orchard
28.46
nwi
4
22
Gilbert, Amanda
11
Thomas Jefferson
28.57
nwi
3
23
Tracy, Meghan
9
Loudoun County
28.64
nwi
3
24
Moran, Abby
09
Quince Orchard
28.71
nwi
3
25
Pascal, Danasia
10
Midlothian
28.72
nwi
6
26
Barlow, Morgan
10
South Lakes
28.81
nwi
4
27
House, Brittany
10
Midlothian
28.89
nwi
5
28
Marshall, Chanel
10
Lake Braddock Se
29.18
nwi
2
29
Coleman, Naimah
9
South Lakes
29.23
nwi
2
30
Konecke, Jessica
09
Quince Orchard
29.28
nwi
2
31
Kremer, Candice
11
Thomas Jefferson
29.48
nwi
2
32
Erney, Nicole
11
Westfield
29.63
nwi
1
33
Nolan, Christine
12
South Lakes
29.98
nwi
3
34
Kinsey, Sara
9
Lake Braddock Se
30.02
nwi
2
35
Nygard, Helene
12
George C Marshal
30.33
nwi
1
36
Williams, Ashley
11
South Lakes
30.92
nwi
1
37
Barnes, Tyler
11
Westfield
31.16
nwi
1
38
Chen, Elaine
Thomas Jefferson
31.25
nwi
1
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Roberson, Elizabet
9
James Robinson S
1:00.01
6
2
Fish, Melanie
12
West Springfield
1:00.66
6
3
Ullom, Nina
10
Chantilly
1:01.85
6
4
Kulbaski, Molly
9
James Robinson S
1:01.93
6
5
Weyant, Abigail
11
Westfield
1:02.01
5
6
Lewis, Kara
12
West Springfield
1:02.05
6
7
Duvall, Toni
10
Thomas A Edison
1:02.36
6
8
Garrett, Bianca
12
Westfield
1:03.11
5
9
Larson, Jessica
11
Loudoun County
1:03.34
5
10
Tupaj, Rebecca
10
Loudoun County
1:03.48
4
11
Lipka, Nicole
10
West Springfield
1:03.70
5
12
Paige, Tyeesha
11
Loudoun County
1:04.12
5
13
Hohman, Rachel
11
Westfield
1:04.30
5
14
LeGrande, Ayrielle
12
Thomas A Edison
1:04.40
3
15
Johnson, Ryan
12
Thomas Jefferson
1:04.88
4
16
Erickson, Devin
12
South Lakes
1:05.17
4
17
French, Marie
11
Thomas Jefferson
1:05.39
3
18
Lazor, Elizabeth
10
Westfield
1:05.52
4
19
Marshall, Chanel
10
Lake Braddock Se
1:05.76
4
20
Gombos, Nicole
10
Chantilly
1:06.11
2
21
Dempsey, Katherine
10
James Robinson S
1:06.62
3
22
Sager, Hannah
12
Lake Braddock Se
1:06.98
4
23
Donovan, Casey
11
Chantilly
1:07.43
3
24
Rhodes, Madelyn
11
Thomas A Edison
1:07.95
3
25
Esposito, Geralyn
11
Westfield
1:08.04
2
26
Mamo, Meron
11
Westfield
1:08.47
2
27
Hamedi, Kayla
10
Quince Orchard
1:08.48
2
28
Reynolds, Jenny
9
Midlothian
1:10.05
2
29
Powell, Angela
12
Quince Orchard
1:11.53
1
30
Mennonna, Veronica
11
Quince Orchard
1:13.76
1
31
Hosi, Kristina
10
South Lakes
1:14.74
1
32
Laszakovits, Julia
12
George C Marshal
1:20.26
1
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kavanaugh, Kelly
12
James Robinson S
2:20.33
1
2
Hartman, Jessie
12
Westfield
2:20.55
1
3
Malka, Ronit
10
Thomas Jefferson
2:21.59
1
4
Lardner, Casey
10
Lake Braddock Se
2:22.06
1
5
Moore, Kimee
11
Thomas Jefferson
2:22.81
1
6
Hagan, Kelly
11
Lake Braddock Se
2:24.51
1
7
Moore, Taylor
12
Lake Braddock Se
2:24.60
1
8
Carroll, Leah
11
Westfield
2:27.80
1
9
Nielsen, Sarah
09
Thomas Jefferson
2:27.85
1
10
Moores, Aimee
12
Quince Orchard
2:28.00
1
11
Poje, Moira
10
Thomas Jefferson
2:28.14
1
12
Herbolsheimer, Cou
11
George C Marshal
2:29.00
1
13
Marlette, Jenna
11
Chantilly
2:31.05
1
14
Watt, Alex
11
West Springfield
2:31.17
1
15
Hassan, Mana
12
George C Marshal
2:31.25
1
16
Taitano, Lindsey
10
James Robinson S
2:31.25
1
17
Merrilees, Nicole
09
George C Marshal
2:31.27
1
18
Blackburn, Lauren
10
West Springfield
2:31.37
1
19
Fontanez, Diana
11
James Robinson S
2:31.63
1
20
Carson, Cynthia
11
Washington-Lee
2:32.27
1
21
Senior, Madeline
11
Westfield
2:32.46
1
22
Williams, Lisa
10
West Springfield
2:33.31
1
23
Cohen, Jennifer
10
Chantilly
2:44.57
1
24
Kinsey, Katlyn
11
Chantilly
2:44.69
1
25
Copello, Giulianna
11
George C Marshal
2:52.33
1
Womens 800m Frosh
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tinsley, Tara
9
Thomas A Edison
2:25.99
1
2
Becker, Maddie
9
Lake Braddock Se
2:29.47
1
3
Brown, Kristina
9
Thomas A Edison
2:31.67
1
4
Williams, Gloria
9
Lake Braddock Se
2:36.58
1
5
Kamineni, Sreya
9
South Lakes
2:39.53
1
6
Knippler, Elizabet
9
Chantilly
2:39.88
1
7
Presgraves, Amanda
9
Loudoun County
2:39.94
1
8
Scoggin, Sierra
9
South Lakes
2:40.72
1
9
Moyer, Margo
9
South Lakes
2:41.21
1
10
Ellor, Elizabeth
09
Thomas Jefferson
2:42.32
1
11
Foster, Kitty
9
Loudoun County
2:42.66
1
12
Lawson, Courtney
9
Lake Braddock Se
2:42.93
1
13
Walker, Emily
9
Washington-Lee
2:43.78
1
14
Lamb, Eleanor
9
West Springfield
2:44.88
1
15
McGiboney, Virgini
9
South Lakes
2:45.08
1
16
Sullivan, Anna
9
Loudoun County
2:46.08
1
17
Shipe, Marin
9
Chantilly
2:47.72
1
18
Kenny, Katie
9
West Springfield
2:51.59
1
19
English, Catherine
9
Westfield
2:52.24
1
20
Millman, Jenna
9
Westfield
2:52.25
1
Womens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hicks, Myah
10
Thomas A Edison
5:08.89
1
2
Witt, Amy
11
Midlothian
5:10.58
1
3
Sheridan, Katherin
09
Thomas Jefferson
5:13.08
1
4
Kvartunas, Paige
11
West Springfield
5:13.37
1
5
Moores, Aimee
12
Quince Orchard
5:15.60
1
6
Yosef, Betel
12
Thomas A Edison
5:15.91
1
7
Crosson, Taylor
11
James Robinson S
5:18.65
1
8
Moyer, Valerie
11
South Lakes
5:19.98
1
9
Johnston, Paige
12
Midlothian
5:22.47
1
10
Herbolsheimer, Cou
11
George C Marshal
5:22.80
1
11
Lepley, Sarah
9
West Springfield
5:24.99
1
12
Barber, Anna
11
West Springfield
5:26.10
1
13
DiVecchia, Melissa
12
Westfield
5:30.09
1
14
Khoury, Nadeen
12
Lake Braddock Se
5:32.70
1
15
Carson, Cynthia
11
Washington-Lee
5:35.30
1
16
Coad, Margaret
10
Thomas Jefferson
5:35.44
1
17
Schnepf, Rekha
09
Thomas Jefferson
5:35.60
1
18
Mulroy, Meghan
Midlothian
5:35.65
1
19
Grochowski, Rachel
11
Chantilly
5:35.69
1
20
Swain, Emily
12
Thomas A Edison
5:37.71
1
21
Giri, Alisha
10
Lake Braddock Se
5:41.29
1
22
Eder, Kathryn
9
Loudoun County
5:42.67
1
23
Berling, Brianna
10
Westfield
5:43.38
1
24
Gast, Katrine
12
Chantilly
5:45.99
1
25
Kohler, Monica
11
Lake Braddock Se
5:58.23
1
26
Gaal, Rachel
9
James Robinson S
5:58.33
1
27
Foster, Kitty
9
Loudoun County
6:03.34
1
28
Guryansky, Heather
10
Chantilly
6:08.12
1
29
Copello, Giulianna
11
George C Marshal
6:17.02
1
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lautzenheiser, Kat
11
Midlothian
11:09.15
1
2
Stites, Sarah
09
Thomas Jefferson
11:14.60
1
3
Strange, Julie
10
Loudoun County
11:15.99
1
4
Benjamin, Claire
10
Midlothian
11:16.13
1
5
Sheridan, Katherin
09
Thomas Jefferson
11:19.90
1
6
Schnepf, Neesha
12
Thomas Jefferson
11:22.83
1
7
Lautzenheiser, Lei
11
Midlothian
11:33.92
1
8
Yosef, Betel
12
Thomas A Edison
11:38.50
1
9
Tenser, Anne
12
Midlothian
11:39.05
1
10
Landy, Tara
10
Lake Braddock Se
11:51.78
1
11
Bray, Amanda
9
James Robinson S
12:13.02
1
12
Swain, Emily
12
Thomas A Edison
12:16.60
1
13
Allen, Marlena
10
West Springfield
12:18.68
1
14
Burtz, Ashlen
10
Thomas A Edison
12:18.90
1
15
Fox, Kristen
11
James Robinson S
12:19.10
1
16
Brindley, Lauren
11
James Robinson S
12:23.51
1
17
Locke, Shelby
9
West Springfield
12:26.60
1
18
Moore, Jennifer
10
West Springfield
12:38.82
1
19
Eder, Kathryn
9
Loudoun County
12:45.43
1
20
Knippler, Elizabet
9
Chantilly
12:51.05
1
21
Wagner, Shannon
10
Quince Orchard
12:53.75
1
22
Crow, M
Lake Braddock Se
13:23.03
1
23
Dixius, Klarise
10
Chantilly
14:27.16
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bumgarner, Megan
11
Lake Braddock Se
16.33
nwi
4
2
Dillon, Rachel
11
Westfield
16.74
nwi
5
3
Sinichko, Becca
10
Lake Braddock Se
16.78
nwi
5
4
Peterson, Caroline
12
West Springfield
16.89
nwi
5
5
Brown, Nicole
09
George C Marshal
17.20
nwi
4
6
Kunkel, Rebecca
11
Thomas A Edison
17.22
nwi
5
7
Lang, Leah
11
Quince Orchard
17.39
nwi
5
8
Kremer, Candice
11
Thomas Jefferson
17.63
nwi
3
9
Moore, Kathryn
11
Thomas Jefferson
17.65
nwi
4
10
Scolese, Lauren
10
West Springfield
17.96
nwi
4
11
Marris, Stephanie
11
Thomas Jefferson
18.20
nwi
3
12
Riddle, Sierra
11
Washington-Lee
18.21
nwi
5
13
Serroka, Leigh
11
Westfield
18.24
nwi
4
14
Row, Jessica
11
Quince Orchard
18.54
nwi
3
15
Gumkowski, Rachel
12
West Springfield
18.76
nwi
3
16
Ross, Megan
12
Midlothian
18.92
nwi
2
17
Arkorful, Abena
11
Westfield
19.36
nwi
3
18
Calvert, Jessica
10
Chantilly
19.75
nwi
3
18
Douglass, Alexzand
11
James Robinson S
19.75
nwi
1
20
Butkiewicz, Erica
11
Loudoun County
19.89
nwi
2
21
Roller, Kristina
10
Lake Braddock Se
19.98
nwi
2
22
Harte, Amalia
9
South Lakes
20.15
nwi
2
23
Ingraham, Kathryn
9
Chantilly
21.11
nwi
1
24
Xiang, Dian
11
George C Marshal
21.12
nwi
1
25
Coates, Ashley
12
George C Marshal
21.39
nwi
1
26
Welch, Madeline
9
Chantilly
23.07
nwi
1
Womens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sinichko, Becca
10
Lake Braddock Se
45.45
5
2
Dwyer, Shannon
10
Quince Orchard
47.54
5
3
Moore, Kathryn
11
Thomas Jefferson
49.71
5
4
Bumgarner, Megan
11
Lake Braddock Se
50.08
5
5
Kunkel, Rebecca
11
Thomas A Edison
50.40
5
6
Row, Jessica
11
Quince Orchard
50.51
4
7
Scolese, Lauren
10
West Springfield
50.80
3
8
Serroka, Leigh
11
Westfield
51.15
4
9
Lang, Leah
11
Quince Orchard
51.59
3
10
Calvert, Jessica
10
Chantilly
52.17
2
11
Roche, Colleen
10
Lake Braddock Se
52.19
4
12
Ross, Megan
12
Midlothian
52.23
2
13
Boeckmann, Kimberl
10
West Springfield
52.80
4
14
Arkorful, Abena
11
Westfield
53.14
3
15
Gumkowski, Rachel
12
West Springfield
53.34
3
16
Butkiewicz, Erica
11
Loudoun County
53.82
1
17
Corey, Rebecca
12
Thomas Jefferson
53.82
4
18
Ingraham, Kathryn
9
Chantilly
54.04
1
19
Marris, Stephanie
11
Thomas Jefferson
55.01
2
20
Ngai, Donna
11
Loudoun County
56.17
1
21
Douglass, Alexzand
11
James Robinson S
1:00.74
2
22
Xiang, Dian
11
George C Marshal
1:03.80
1
Womens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Lake Braddock Se
50.76
2
2
Relay Team
South Lakes
51.49
2
3
Relay Team
Quince Orchard
51.64
2
4
Relay Team
Chantilly
52.47
2
5
Relay Team
Westfield
53.17
1
6
Relay Team
Midlothian
53.42
1
7
Relay Team
West Springfield
53.43
1
9
Relay Team
Loudoun County
55.78
1
8
Relay Team
Thomas Jefferson
7:34.94c
71
--
Relay Team
James Robinson S
DQ
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Thomas A Edison
4:11.30
2
2
Relay Team
West Springfield
4:12.17
2
3
Relay Team
James Robinson S
4:14.03
2
4
Relay Team
South Lakes
4:14.36
2
6
Relay Team
Loudoun County
4:18.07
1
7
Relay Team
Quince Orchard
4:19.85
1
8
Relay Team
Westfield
4:24.09
1
9
Relay Team
South Lakes
4:33.98
1
10
Relay Team
Westfield
4:44.56
1
5
Relay Team
Thomas Jefferson
44:15.44c
25
--
Relay Team
Lake Braddock Se
DNF
2
--
Relay Team
Chantilly
DQ
1
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Lake Braddock Se
9:29.55
1
2
Relay Team
Midlothian
9:39.39
1
3
Relay Team
West Springfield
10:05.13
1
4
Relay Team
Westfield
10:07.00
1
6
Relay Team
Loudoun County
10:20.03
1
7
Relay Team
Chantilly
10:53.39
1
5
Relay Team
Thomas Jefferson
6:50:19.64c
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Newman, Kaylin
11
Westfield
35-07.00
(10.85m)
1
2
Meier, Sarah
11
Chantilly
33-01.00
(10.08m)
1
3
Baity, Kendra
12
Lake Braddock Se
31-06.00
(9.60m)
1
4
Goss, Meara
10
George C Marshal
30-10.00
(9.40m)
1
5
Essimi-Menye, Made
10
Lake Braddock Se
29-08.00
(9.04m)
1
6
Fialkow, Tara
10
Lake Braddock Se
28-02.00
(8.59m)
1
7
Rodriguez, Jennife
12
James Robinson S
27-09.00
(8.46m)
1
8
Pancoast, Darcey
9
Thomas Jefferson
26-07.00
(8.10m)
1
9
Onyekwere, Cici
9
James Robinson S
26-01.00
(7.95m)
1
10
Gokturk, Sara
10
Thomas Jefferson
26-00.00
(7.92m)
1
11
Engel, Melody
10
Quince Orchard
25-07.00
(7.80m)
1
12
Speller, Brittney
12
Thomas A Edison
24-10.50
(7.58m)
1
13
Miron, Sarah
9
West Springfield
24-04.50
(7.43m)
1
14
Benjamin, Julieze
10
Washington-Lee
23-06.00
(7.16m)
1
15
Northrup, Ellen
9
Loudoun County
23-02.00
(7.06m)
1
16
Stevenson, MacKenz
11
Quince Orchard
22-09.00
(6.93m)
1
17
Marshall, Amy
12
Loudoun County
22-03.50
(6.79m)
1
18
Kingsbury, Kathryn
10
Thomas Jefferson
22-02.00
(6.76m)
1
19
Hernandez, Brenda
12
Loudoun County
20-01.50
(6.13m)
1
Womens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Newman, Kaylin
11
Westfield
102-10.50
(31.36m)
1
2
Gokturk, Sara
10
Thomas Jefferson
94-02.50
(28.71m)
1
3
Baity, Kendra
12
Lake Braddock Se
79-09.50
(24.32m)
1
4
Goss, Meara
10
George C Marshal
78-06.50
(23.94m)
1
5
Wallace, Lachelle
12
South Lakes
76-10.50
(23.43m)
1
6
Platero, Natalie
Loudoun County
76-09.50
(23.41m)
1
7
Ryon, Breanna
10
Thomas A Edison
76-00
(23.16m)
1
8
McBride, Colleen
11
Midlothian
74-09.50
(22.80m)
1
9
Bushman, Leila
12
Thomas Jefferson
73-09.50
(22.49m)
1
10
Stevenson, MacKenz
11
Quince Orchard
72-09.50
(22.19m)
1
11
Dudley, Alexis
12
Quince Orchard
72-08.50
(22.16m)
1
12
Fialkow, Tara
10
Lake Braddock Se
71-08.50
(21.86m)
1
13
Willis, Shannon
12
Loudoun County
68-00.50
(20.74m)
1
14
Frost, Kelly
9
James Robinson S
64-02
(19.56m)
1
14
Meier, Sarah
11
Chantilly
64-02
(19.56m)
1
16
Moore, Kimee
11
Thomas Jefferson
62-11.50
(19.19m)
1
17
Haile, Seghen
12
Quince Orchard
62-04.50
(19.01m)
1
18
Richardson, Dayaun
Loudoun County
60-03
(18.36m)
1
19
Miron, Sarah
9
West Springfield
58-08
(17.88m)
1
20
Onyekwere, Cici
9
James Robinson S
56-05.50
(17.21m)
1
21
Essimi-Menye, Made
10
Lake Braddock Se
55-04
(16.87m)
1
22
Speller, Brittney
12
Thomas A Edison
52-05
(15.98m)
1
23
Benjamin, Julieze
10
Washington-Lee
51-06
(15.70m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gayer, Nora
11
Thomas Jefferson
5-00.00
(1.52m)
1
2
Reist, Caroline
12
James Robinson S
5-00.00
(1.52m)
1
3
Grant, Kimsue
12
Washington-Lee
5-00.00
(1.52m)
1
4
Dougherty, Marian
12
James Robinson S
4-10.00
(1.47m)
1
5
Peterson, Caroline
12
West Springfield
4-08.00
(1.42m)
1
5
Ermak, Tania
9
Thomas Jefferson
4-08.00
(1.42m)
1
5
Moyer, Valerie
11
South Lakes
4-08.00
(1.42m)
1
5
Johnson, Brittany
10
George C Marshal
4-08.00
(1.42m)
1
9
Bumgarner, Megan
11
Lake Braddock Se
4-08.00
(1.42m)
1
9
Bushman, Leila
12
Thomas Jefferson
4-08.00
(1.42m)
1
9
Covington, Whigham
12
Lake Braddock Se
4-08.00
(1.42m)
1
12
Ziadie, Torrie
10
Quince Orchard
4-06.00
(1.37m)
1
12
Sullivan, Anna
9
Loudoun County
4-06.00
(1.37m)
1
12
Kinsey, Sara
9
Lake Braddock Se
4-06.00
(1.37m)
1
12
Arkorful, Abena
11
Westfield
4-06.00
(1.37m)
1
--
Boeckmann, Kimberl
10
West Springfield
NH
(--)
1
--
Griffin, Mackenzie
11
James Robinson S
NH
(--)
1
--
Reynolds, Jenny
9
Midlothian
NH
(--)
1
--
Hughell, Cynthia
10
Thomas A Edison
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Brittany
10
George C Marshal
15-11.50
(4.86m)
nwi
1
2
Clayton, Amalya
12
West Springfield
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
3
Wallace, Lachelle
12
South Lakes
15-03.25
(4.65m)
nwi
1
4
Coleman, Marsharik
9
Washington-Lee
15-00.25
(4.58m)
nwi
1
5
Peal, Michelle
11
South Lakes
14-11.00
(4.55m)
nwi
1
6
Laffosse, Lauren
11
Thomas Jefferson
14-09.75
(4.51m)
nwi
1
7
Kremer, Candice
11
Thomas Jefferson
14-03.25
(4.35m)
nwi
1
8
Garrett, Bianca
12
Westfield
14-01.25
(4.30m)
nwi
1
9
Shoemaker, Bekka
11
Lake Braddock Se
14-00.00
(4.27m)
nwi
1
10
Lewis, Kara
12
West Springfield
13-11.00
(4.24m)
nwi
1
11
Pascal, Danasia
10
Midlothian
13-10.75
(4.24m)
nwi
1
12
Riddle, Sierra
11
Washington-Lee
13-09.25
(4.20m)
nwi
1
13
Bourneuf, Jessi
10
Lake Braddock Se
13-06.50
(4.13m)
nwi
1
14
Ziadie, Torrie
10
Quince Orchard
13-03.75
(4.06m)
nwi
1
15
Berman, Rachel
11
Quince Orchard
13-03.25
(4.04m)
nwi
1
16
Inaba, Kei
11
James Robinson S
13-02.75
(4.03m)
nwi
1
17
Ullom, Nina
10
Chantilly
13-02.00
(4.01m)
nwi
1
18
Dougherty, Marian
12
James Robinson S
13-01.75
(4.01m)
nwi
1
19
Arkorful, Abena
11
Westfield
13-00.00
(3.96m)
nwi
1
20
Duffy, Bridget
11
James Robinson S
12-11.75
(3.96m)
nwi
1
21
Weyant, Abigail
11
Westfield
12-11.25
(3.94m)
nwi
1
22
Rhodes, Madelyn
11
Thomas A Edison
12-02.75
(3.73m)
nwi
1
23
Mitchell, Tiffany
10
Chantilly
12-01.75
(3.70m)
nwi
1
24
Weinberg, Kim
12
Chantilly
12-01.50
(3.70m)
nwi
1
25
Cash, Colleen
11
Midlothian
12-01.00
(3.68m)
nwi
1
26
Supko, Megan
11
Lake Braddock Se
11-10.00
(3.61m)
nwi
1
27
LeGrande, Ayrielle
12
Thomas A Edison
11-07.50
(3.54m)
nwi
1
27
Taylor, Kimise
11
Westfield
11-07.50
(3.54m)
nwi
1
29
Nygard, Helene
12
George C Marshal
11-07.25
(3.54m)
nwi
1
--
Woodson, Jazmin
10
Washington-Lee
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brown, Kristina
9
Thomas A Edison
35-00.50
(10.68m)
nwi
1
2
Johnson, Brittany
10
George C Marshal
34-02.00
(10.41m)
nwi
1
3
Peal, Michelle
11
South Lakes
33-08.50
(10.27m)
nwi
1
4
Dillon, Rachel
11
Westfield
33-04.50
(10.17m)
nwi
1
5
Shoemaker, Bekka
11
Lake Braddock Se
33-02.25
(10.12m)
nwi
1
6
Wallace, Lachelle
12
South Lakes
32-07.25
(9.94m)
nwi
1
7
Laffosse, Lauren
11
Thomas Jefferson
32-06.25
(9.91m)
nwi
1
8
Clayton, Amalya
12
West Springfield
32-02.00
(9.80m)
nwi
1
9
Corey, Rebecca
12
Thomas Jefferson
31-06.75
(9.62m)
nwi
1
10
Kremer, Candice
11
Thomas Jefferson
31-01.00
(9.47m)
nwi
1
11
Stewart, Emma
11
Westfield
30-10.75
(9.42m)
nwi
1
12
Pascal, Danasia
10
Midlothian
30-10.50
(9.41m)
nwi
1
13
Supko, Megan
11
Lake Braddock Se
30-01.00
(9.17m)
nwi
1
14
Hughell, Cynthia
10
Thomas A Edison
29-07.50
(9.03m)
nwi
1
15
Duffy, Bridget
11
James Robinson S
29-07.25
(9.02m)
nwi
1
16
Berman, Rachel
11
Quince Orchard
29-04.75
(8.96m)
nwi
1
17
LeGrande, Ayrielle
12
Thomas A Edison
29-02.50
(8.90m)
nwi
1
18
Reist, Caroline
12
James Robinson S
29-02.00
(8.89m)
nwi
1
19
Scolese, Lauren
10
West Springfield
29-00.50
(8.85m)
nwi
1
20
Weinberg, Kim
12
Chantilly
29-00.00
(8.84m)
nwi
1
21
Bourneuf, Jessi
10
Lake Braddock Se
28-11.00
(8.81m)
nwi
1
21
Tobias, Brittany
10
Loudoun County
28-11.00
(8.81m)
nwi
1
23
Moore, Kimee
11
Thomas Jefferson
28-04.00
(8.64m)
nwi
1
24
Schuler, Avalon
11
James Robinson S
28-00.25
(8.54m)
nwi
1
25
Reynolds, Jenny
9
Midlothian
27-06.00
(8.38m)
nwi
1
26
Thomas, Lindsay
11
Westfield
26-11.50
(8.22m)
nwi
1
--
Mitchell, Tiffany
10
Chantilly
ND
(--)
nwi
1
--
Jackson, Lauren
9
Loudoun County
ND
(--)
nwi
1
--
Coates, Ashley
12
George C Marshal
ND
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shoemaker, Bekka
11
Lake Braddock Se
10-00.00
(3.05m)
1
2
Laffosse, Lauren
11
Thomas Jefferson
9-09.00
(2.97m)
1
2
Weinberg, Kim
12
Chantilly
9-09.00
(2.97m)
1
4
Iliff, Sam
12
West Springfield
8-00.00
(2.44m)
1
5
Martin, Erin
11
Lake Braddock Se
8-00.00
(2.44m)
1
6
Moore, Kimee
11
Thomas Jefferson
8-00.00
(2.44m)
1
11
Stewart, Emma
11
Westfield
7-06.00
(2.29m)
1
12
Brigham, Ashley
11
West Springfield
7-06.00
(2.29m)
1
7
Lipka, Nicole
10
West Springfield
7-06.00
(2.29m)
1
7
Gilbert, Amanda
11
Thomas Jefferson
7-06.00
(2.29m)
1
9
Supko, Megan
11
Lake Braddock Se
7-06.00
(2.29m)
1
9
Serroka, Leigh
11
Westfield
7-06.00
(2.29m)
1
13
Vassallo, Melanie
11
Chantilly
7-00.00
(2.13m)
1
14
Yu, Alice
James Robinson S
6-06.00
(1.98m)
1
--
Cummins, Megan
12
James Robinson S
NH
(--)
1
--
Ullom, Nina
10
Chantilly
NH
(--)
1
--
Silverman, Camille
10
James Robinson S
NH
(--)
1
--
Chitty, Laura
11
Quince Orchard
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
35190 views
Post to:
Post as:
Post
591 shares:
Nike Spring Invitational
,
Chantilly High Track & Field and Cross Country - Chantilly, Virginia
,
Dematha Catholic High School Track & Field and Cross Country - Hyattsville, Maryland
,
Edison High Track & Field and Cross Country - Alexandria, Virginia
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Nike Spring Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2012
1
1
2011
1
1
2010
1
1
2009
1
1
Show 1 more
Hashtags
#nike-spring-invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!